مقاله

کیف چرم

کیف چرم از ماده ای طبیعی، منعطف و با دوام است که از دباغی پوست جانوارن بخصوص گاو بدست می آید. دباغی فرایندی است که پوست فساد پذیر را به یک ماده کاملاً طبیعی، دائمی و منعطف برای کاربردهای مختلفی همچون کیف چرم تبدیل می کند. صنعت کیف چرم با کیف با جنس خز بسیار متفاوت است که اهمیت آن در مواد خام استفاده شده در آن هاست. تاکسیدرمی یا آکنده سازی که فن نگهداری بلند مدت از پیکر جانواران است امکان استفاده از پوست حیوانات را به انسان ها می دهد. در این بین چندین روش وجود دارد که پوست جانور را به یک ماده محکم و منعطف به نام چرم تبدیل می کند.

کیف چرم

کیف چرم محصولی بادوام و منعطف است که لمس جنس آن حس خوبی به انسان می دهد. کیف های چرمی علاوه بر دوامی که دارند از جنس های دیگر بسیار زیباتر هستند. چرم ماده ای است که به دلیل ویژگی هایی که دارد در صنایع مختلفی استفاده می شود. امروزه بسیاری از البسه ها نیز از این جنس تهیه می شوند. چرم را می توان به عنوان یکی از مهم ترین مواد در صنعت پوشاک نامید.

در تولید کیف چرم همانند بسیاری از محصولات از دو روش تولید دستی و صنعتی(ماشینی) استفاده می شود. مزیت استفاده از کیف چرم نسبت یه دیگر کیف های تولید شده از اجناس دیگر کیفیت بالای کیف در حفظ شکل و رنگ محصول می باشد.از آنجاییکه چرم همان پوست می باشد با تنفس پوستی و تبادل هوا بین فضای داخل و خارج کیف موجب جلوگیری از ایجاد رطوبت در داخل کیف میشود. کیفیت چرم همیشه زبان زد خاص عام بوده است، در صورت مراقبت مناسب سال های سال عمر خواهند کرد.امروزه در دنیای مد استفاده از کیف چرم بسیار مدنظر قرار گرفته و در طرح ها و رنگ های مختلف تولید می شود.

انواع کیف چرم

چرمی که در ساخت این نوع کیف چرم استفاده می شود انواع مختلفی دارد که هر کدام در جنس، کیفیت، رنگ، دام و زیبایی متفاوت هستند. همچنین نوع بدست آوردن انواع چرم ها و استفاده آن در تولیدات محصولات چرمی بسیار متفاوت است.

کیف چرم گوسفند

این نوع چرم که از گوشت گوسفند به بدست می آید چرمی زیبا، با قیمت مناسب بوده و دوام خوبی دارد.

کیف چرم گاو

این نوع چرم نیز یکی از بهترین و با دوام و مقاوم ترین نوع چرم بوده است که کیف های چرمی با چرم گاو کیفیت و قیمت بالایی دارند. همچنین علاوه بر استفاده در محصولات کیف چرمی، در دستکش های چرمی نیز از این نوع چرم گاو استفاده می شود.

کیف چرم بز

این نوع چرم که یکی از مقرون به صرفه ترین و با کیفیت ترین چرم ها محسوب می شود، بدلیل استقبال زیاد مصرف کنندگان توانسته است جایگاه ویژه و مناسبی در این محصولات چرمی داشته باشد.

کیف چرم شترمرغ

این نوع چرم نیز یکی از زیبا ترین و مجکم ترین چرم با پوست حیوانات است. چرم شترمرغ دارای برحستگی های بسیاری بوده جه ظاهر محصول را بسیار زیباتر می کند. چرم شترمرغ علاوه بر سبکی و نازکی که دارد بسیار مقاوم بوده که بدلیل اینکه شترمرغ در کشور ما زیستگاه طبیعی ندارد، استفاده از آن به طبیعت آسیبی وارد نمی کند.

همچنین برخی چرم های غیر حیوانی وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره جزئی می شود:

  • کرومی که در سال ۱۸۵۸ میلادی اختراع شد، با کرومیوم سولفات و دیگر نمک‌های کرومیوم دباغی می‌ شود.
  • آلدهیدی با استفاده از ترکیبات گلوتارآلدهید یا اکسازولیدین دباغی می‌ شود.
  • ترکیبی به کمک بسپارهای آروماتیک مثل گونه‌هایی از نوولاک و نرادول ساخته و دباغی می‌ شود.
  • آلومی که با نمک آلومینیوم در ترکیب با چسبنده‌ های گوناگون و منابع پروتئینی مانند فلوئور، زرده تخم مرغ و غیره دباغی می‌ شود.
  • پوسته خام با ایجاد تراش‌ های نازک روی پوست، شناور ساختنش در آهک، و کشیدنش در موقعی که خشک شده‌ است درست می‌ شود.

محصولات کیف چرم

مجموعه گروه هنری چیاکو با استفاده از چرم های کاملاً طبیعی و با کیفیت بصورت کاملاً دست دوز اقدام به تولید محصولات کیف چرم کرده است. این محصولات دارای ضمانت اصالت کالای ایرانی و طبیعی بوده است و علاوه بر طرح های موجود طرح های کاملاً سفارشی نیز تولید می کند. در ادامه با برخی از محصولات این مجموعه آشنا شوید.

برای مشاهده محصولات چرمی شامل انواع کیف چرم کلیک کنید “کلیک کنید”

تشخیص کیف چرم اصل

افرادی که بدنبال خرید محصولات چرمی هستند می بایست همیشه در نظر داشته باشند که محصولات چرم طبیعی بسیار گرانتر از چرم های مصنوعی هستند. همچنین چرم طبیعی وزن بیشتری نسبت به چرم مصنوعی داشته و در مدت زمان طولانی کیفیت خود را از دست نخواهد داد. این در حالی است که محصولات چرمی مصنوعی در مدت زمان نسبتاً طولانی کیفیت و رنگ خود را از دست می دهند. نوع دوخت و دوز کیف چرم طبیعی با چرم مصنوعی صنعتی کاملاً مشخص است. اگر جنس محصول نرم و پلاستیکی باشد آن چرم مصنوعی بوده است زیرا چرم طبیعی سنگین و با جنس سخت تری می باشد. همچنین مهم ترین موضوع کیف چرم طبیعی بوی چرم است، چرم مصنوعی هیچ بوی خاصی از چرم ندارد.

 

کیف پول زنانه چرمی دستدوز P0-9903

امتیاز 0 از 5
340,000 تومان

کیف پول زنانه چرمی دستدوز P0-9902

امتیاز 0 از 5

کیف پول جیبی چرمی دستدوز مدل p1-9901

امتیاز 0 از 5

کیف پول زنانه چرمی دستدوز P0-9901

امتیاز 0 از 5

آینه جیبی چرم طرح دار کد 98/a3

امتیاز 0 از 5

آینه جیبی چرم کد 98/a2

امتیاز 0 از 5

آینه جیبی چرم حکاکی کد 98/a1

امتیاز 0 از 5

جاکلیدی 6 تایی چرم کد 98/jk1

امتیاز 0 از 5

کیف پول چرمی دست دوز مدل P1-9801

امتیاز 0 از 5

کیف پول چرمی دست دوز مدل P0-9802

امتیاز 0 از 5

کیف پول چرمی دست دوز زنانه مدل P0-9801

امتیاز 0 از 5

کیف دوشی چرمی دستدوز زنانه مدل D0-9107

امتیاز 0 از 5

پست های مرتبط